Úvodní stránka > Aktuality > Střelecký kurz AZ

Střelecký kurz AZ

Od 28.května do 1. června 2018 proběhl pětidenní kurz instruktorů střelecké přípravy pro členy mechanizované roty AZ 41. mpr Žatec. Kurzu se zúčastnilo šest vojáků AZ.

Cílem kurzu bylo osvojení manipulace se zbraní CZ 805 BREN A1 a pistole vz. 82 , zásady bezpečnosti, odstraňování závad a metodika výuky. Kurz byl veden střeleckými instruktory 41. mpr.

V pondělí dopoledne proběhlo již rutinní vstupní kolečko stejné jako před každým cvičením. Poté jsme nafasovali přidělené zbraně a až do večera probíhala výuka zmíněných témat s pistolí vz. 82 při suchém nácviku v prostoru kasáren. Úterní den byl celý naplněn suchým nácvikem se zbraní CZ 805 BREN A1 .

Veškeré osvojené teoretické znalosti jsme ve středu a čtvrtek trénovali v praxi na střelnici Vršovice u Loun. Čtvrteční odpoledne proběhla neoficiální soutěž kurzu v duchu IPCS střelby za pohybu a změn pozic. Závěr praktické čtvrteční části kurzu patřil střelbě na 550-600 m vzdálený cíl bez optických přístrojů (tzv. na uklidnění). Všichni účastníci kurzu dosáhli výborných výsledků.

Poslední páteční den jsme probrali tvorbu písemné přípravy a zbylou administrativu potřebnou ke střelbám a výuce. Kolem poledne byl kurz ukončen nástupem.

Za všechny účastníky velice děkuji za profesionální přístup a perfektní vedení kurzu oběma instruktorům.

 

čet. J. K.

Fotogalerie

Nahoru