Úvodní stránka > Aktuality

Aktuality

Výcvik v S.E.R.E. "B"

Publikováno: 5.3.2018 Autor: František Němec

Výcvik S.E.R.E. B (zkratka anglických slov survival, evasion, resistence a extraction, tedy přežití, vyhnutí se (zajetí), odolávání nátlaku a vyproštění). Vojáci si procvičují základní dovednosti k přežití a jednotlivé činnosti při odloučení vojáka od jednotky až po jeho vyzvednutí. Tímto výcvikem si například teď prošel i velitel 41. mechanizovaného praporu pod vedením našich instruktorů.

Výcvik boje v zastavěném prostoru - Vyškov

Publikováno: 3.3.2018 Autor: František Němec

Od 19. února do 2. března 2018 probíhal ve Vyškově výcvik boje v zastavěném prostoru. Tento výcvik byl velmi náročný a byl určen pro příslušníky 41. mechanizovaného praporu. Zkušenosti z tohoto soustředěného výcviku budou vojáci dále předávat u svých jednotek u mateřského 41.mpr. v Žatci.

Generálmajor Štefan Kaleta se na návštěvě v Žatci zajímal o jednotku vyčleněnou do Litvy

Publikováno: 3.3.2018 Autor: František Němec

2.3.2018 • Ve středu 28. února navštívil velitel Pozemních sil generálmajor Štefan Kaleta 4. brigádu rychlého nasazení, konkrétně 41. mechanizovaný prapor v Žatci. Zajímal se nejen o úkolové uskupení, které bude působit v Litvě, ale také o materiální zabezpečení jednotky.

Výcvik boje v zastavěném prostoru

Publikováno: 22.2.2018 Autor: František Němec

Od 19. února do 2. března 2018 probíhá ve Vyškově výcvik boje v zastavěném prostoru. Tento výcvik je určen pro příslušníky 41. mechanizovaného praporu. Vojáci si procvičují zejména pohyb v otevřeném prostranství mezi budovami, pohyb kolem budovy, vniknutí do budovy, pohyb v budově. Výcvik vedou instruktoři z Vyškova, se kterými budeme dále spolupracovat na postupech mechanizovaných jednotek s využitím vozidel KBVP Pandur II v zastavěných prostorech.

Výcvik v S.E.R.E. "B"

Publikováno: 21.2.2018 Autor: František Němec

V tomto týdnu probíhá u 41.mpr výcvik S.E.R.E. B (zkratka anglických slov survival, evasion, resistence a extraction, tedy přežití, vyhnutí se (zajetí), odolávání nátlaku a vyproštění). Vojáci si procvičují základní dovednosti k přežití a jednotlivé činnosti při odloučení vojáka od jednotky až po jeho vyzvednutí. Toto je součástí přípravy na nasazení jednotky eFP v Litvě a přípravy 12. jednotky AČR, Mali - EUTM.

Stránky

Nahoru